Ciepło Krakowa

Mieszkańcu, skontaktuj się z właścicielem/administratorem budynku, w którym mieszkasz.
Decyzję o:

    1. wprowadzeniu zmian w dostarczanych usługach,
    2. podłączeniu budynku do sieci cieplnej,
    3. likwidacji paleniska węglowego

podejmuje właściciel/administrator budynku po konsultacji z Lokatorami.

Mieszkańcu, masz pytania, wątpliwości, chcesz zapoznać się z naszą działalnością i ofertami? 
Specjalnie dla Ciebie skompletowaliśmy informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapoznaj się z nimi i pamiętaj, że Ty też masz wpływ na decyzje zarządców nieruchomości!

5 kluczowych zalet korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej

Bezpieczeństwo

     Ciepło sieciowe to gwarancja bezpieczeństwa. Źródło ciepła znajduje się poza budynkiem, a urządzenia do podgrzewania wody poza mieszkaniem, co całkowicie eliminuje zagrożenie zatrucia się tlenkiem węgla.

 

Komfort

     Najwygodniejszym sposobem ogrzewania mieszkania, jak również pozyskania ciepłej wody, jest ciepło sieciowe. Właściciel budynku samodzielnie decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia dostaw ciepła dla potrzeb jego ogrzewania, a w gestii mieszkańca pozostaje regulacja urządzeń (zaworów) do poziomu oczekiwanego przez niego komfortu cieplnego.

 

Niezawodność

     Usługa MPEC charakteryzuje się wysoką niezawodnością dostaw ciepła w zimie i w lecie. Niezawodność zawdzięcza najnowocześniejszym metodom komputerowego sterowania i monitorowania sieci oraz technologii rur preizolowanych, z których składa się miejska sieć. Wspomniana technologia pozwala na obniżenie nakładów inwestycyjnych oraz zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo dostaw.

 

Konkurencyjna cena

     Ogrzewanie budynków i podgrzewanie wody ciepłem sieciowym to jeden z najtańszych systemów oferowanych na rynku. Wzrost cen tego produktu jest od wielu lat zbliżony do poziomu inflacji i każdorazowo zatwierdzany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 

Ekologia

     Ciepło sieciowe jest ekologiczne. Jego wytwarzanie odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnych technologii odsiarczania i odpylania, a jego przesył i dystrybucja poprzez sieci preizolowane i w pełni zautomatyzowane węzły grzewcze. Wskutek tych działań uzyskuje się niski wskaźnik strat energii na przesyle i redukcję emisji do atmosfery tlenków SO2, NOX i pyłu.

 


Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.